0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Чај од пуер

Јунан зрел пуер чајче со спакувана кора од портокал мандарина пуер

Шифра на предметот: BN8055

Origin:Yunnan puerh tea, and Guangdong Orange peel

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ:Factory direct supplying, small MOQ of 2kg is available, 5~6grams per piece.


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Premium Xiao Qing Gan Ripe Puerh Tea with Intact Orange Peel Weight Loss Pu'erh

Код на предметот:

BN8055

Потекло:

Јунан пуер чај, и кора од портокал Гуангдонг 

Време на берба (сезона)

Пуер чај- рана пролет до лето; Кора од портокал - лето

Боја:

Кафеав зрел лабав лист пуер, темно кафеава кора од портокал

изглед:

недопрена кора од портокал полна со тесна кафеава зрела пуер; Супа од црвено-кафеав чај

Начин на чување:

Спречете од сонце, суво, воздушно затегнато, чисто и ослободено од необичен мирис.

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ:

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Услуга:

Пакетите OEM / ODM се прифаќаат

Пример:

  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Рок на плаќање:

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Здраво

100% природно добро избран пуер чај обработен на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг, 5 ~ 6 грама по парче.

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

 

Чај од пуер is a variety of fermented tea produced in Yunnan province, China. The town of Pu'er is named after the tea that is produced close by.  Our this Premium Xiao Qing Gan Ripe Puerh Tea with Intact Orange Peel  is one of the most popular pu'erh for ripe pu'erh tea lovers,  with strong orange fragrance, well " On-the-go " packed with food grade silver paper, approx 5~6grams per piece.


Апликација: Овој чај се снабдува за врвни ресторани и чајџилници или за забава на гости дома

Контактирајте нѐ