0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Јунан Диан Хонг Конгфу чај со златни пупки

Шифра на предметот: BN8034

Потекло: Јунан

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Тип: Јунан црн чај
Стил: Лабав чај
Возраст: 1 - 2 години
Тип на обработка: Ферментиран
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Суперфинирано
Рок на траење: 2 години
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Јунан, Кина (копно)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8034
Име на производ: Јунан Диан хонг Конгфу Чај со златни пупки
боја: Светло-кафеава, златни совети, златно-кафеава супа од чај
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Јунан
Сезона на жетва: пролет- рано лето
Спецификации: нежни лисја и пупки, познат кинески црн чај
Услуга: OEM, ODM услуги се достапни
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со водаНабавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно


 производ вовед

Име на предметот:

Супер фини златни пупки Јунан Диангонг црн чај

Код на предметот:

BN8034

Потекло

Јунан, Кина

Време на берба (сезона)

Пролет до рано лето

Боја:

Светло темно кафеави, златни пупки; златно-кафеава супа од чај

Изглед

тенки компактни нежни пупки со еден или два лисја, во виткана, тесна и нежна форма, без парчиња

Складирање

Суво место, спречете од сонце, стационарна температура, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


 производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


изглед: Листовите се собираат од големи лисја грмушки од црн чај, но нанесете ги нежните пупки со еден или два лисја, темно кафеава и златна боја, со тенка и кратка лента.

Прекрасно привлечната супа од чај содржи изобилство подмножества, кои даваат автентичен мирис на црн чај.
Силно се препорачува да се подготви црн чај со покриен сад.

Пиво време: 8 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.

За да се задржи свежината и светлата боја, се предлага да се чува специјално на суво место, да се спречи сонце, стационарна температура, тесно амбалажа.

Апликација: Овој чај најмногу се снабдува за ресторани и чајџилници, итн.


Пакување и испорака

Детали за пакување : 250g по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиенти
Пристаниште : Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ