0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Темен чај

Yunnan Dian Hong Kongfu Tea with Golden Buds

Шифра на предметот: BN8034

Потекло: Јунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Superfine Golden Buds Yunnan Dianghong Black Tea

Код на предметот:

BN8034

Потекло

Јунан, Кина

Време на берба (сезона)

Spring to early Summer

Боја:

Bright dark brown, golden buds;  golden-brown tea soup

Изглед

slim compact tender buds with one or two leaves, in curl, tight and tender shape, without shred

Складирање

Суво место, спречувајте сонце, стационарна температура, затегнато воздух

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

производ Функција

Здраво

100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

изглед: The leaves are harvested from big leaf black tea bushes, but apply the tender tea buds with one or two leaves, dark brown and golden color, with slim and short strip.


Beatifully attractive tea soup contains abundant inclusions,which give out authentic black tea fragrance.

It is strongly suggest to brew the black tea with covered vessel.


Пиво време: 8 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.


За да се задржи свежината и светлата боја, се предлага да се чува специјално на суво место, да се спречи сонце, стационарна температура, тесно амбалажа.


* Апликација: Овој чај најмногу се снабдува за ресторани и чајџилници, итн.

Контактирајте нѐ