0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Wholesale Teaware Organic Handmade Matcha Powder Golden Bamboo Spoon

Шифра на предмет: ZRC7801

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Грнчарство
Certification:CIQ, FDA, SGS, CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Place of Origin:China, Zhejiang, China (Mainland)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7801
Product Name:Wholesale Teaware Organic Handmade Matcha Powder Golden Bamboo Spoon
Color:Golden bamboo
Пакување: Прифатете го приспособено
Type:Completely handicrafted
Material:Natural bamboo, bamboo
Service:OEM / ODM package accepted
Предност: Фабричко директно снабдување


Опис на производот

име:

Wholesale Teaware Organic Handmade Matcha Powder Golden Bamboo Spoon

Точка НЕ:

ZRC7801

Тема:

This matcha scoop is ideal for Janpanese tea ceremony,it's crafted specifically to measure the correct amount of the tea powder,1 scoop=1g.

Factory direct supplying, we have plenty of stock for all types of matcha scoop.  Also, free customized branding ( logo ) and length for certain quantity are available by us ( Lead time + 2~4 days only ).  Welcome your inquiry, we'll discuss furtherly and show you samples!

спецификација:

Material: bamboo (brand New,Reusable, Eco-friendly,Pb-free)

Size: length 18.5cm max width 0.95cm

Skills:completely handicrafted

Package: 1pc/sealed opp bag,individual packing or OEM/ODM package accepted

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

 Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 14X2X3 cm
Единечна бруто тежина: 0.017 кг
Тип на пакување: 1 комплет по кутија, 16 кутии по картон
Lead Time :        Quantity(Piece)     1 - 100     101 - 400     >400
                          Est. Time(days)     7                     15          To be negotiated

Контактирајте нѐ