0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Wholesale Special Glass Teapot Infuser 700ml With Bamboo Lid

Шифра на предмет: ZRC7103

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7103
Product Name: Wholesale Special Glass Teapot Infuser 700ml With Bamboo Lid
Дијаметар на устата: 6.5 см
Крајниот дијаметар: 13см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 700 ml
Висина: 9 см
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Опис на производот

име:

Wholesale Special Glass Teapot Infuser 700ml With Bamboo Lid

Точка НЕ:

ZRC7103

Тема:

1. Безбедно издржете термички шок на шпоретот, микробранова печка

2. the funnel-shaped lid handle without raising the lid up 

3. чајот може да се прикаже преку про theирното стакло чајник

 

спецификација:

Pot & Strainerer Material: borosilicate glass, with #304 stainless steel filter spring;Lid Material: durable natural bamboo
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options: 700ml / 24 oz 

Size:  mouth diameter 6.5cm, height 9cm, bottom diameter 13cm 

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 60pcs / ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: 24oz 700ml Short Round Mouth Glass Teapot for Hot Water Restaurant Ware 1pc/box , 60pcs/ctn ; or per customers' required
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                       Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ