0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Трговија на големо со отворено размахване Пренослив патувачки Matcha Chasen и преклопен лажички со футрола

Шифра на предмет: ZRC7858

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: природен бамбус, природен бамбус
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7858
Име на производ: Комплет со футрола за преклопување со матка со матење
Мини тип: висина на куќиштето 11.5см, размахване 48 чевли, должина на лажичка 13см
Стандарден тип: висина на куќиштето 13см, размахване со 64 жици, должина на лажичка 15см
Вештини: чисто рачно изработени
Употреба: церемонија за чај
Тип: Други садови
производ вовед

име: Различни рачно изработени бамбусови Matcha Chasen / размахване
 
Точка бр .: ZRC7858 / ZRC7859

Тема:
1. Идеален комплет за патување од мача часен и топка за преклопување со футрола изработена од природен органски бамбус.
2. Овој шасен се користи за размахване на прашокот Мача во фина пена и за да го извлече внатрешниот вкус на чај. Рачно е изработено во фини влакна од едно парче природен бел бамбус со рака. Бамбусот е обично дебел 2-2.5см и долг 9-12см, и се прави во размахване со различна количина на штипки.
3.  Фабричко директно снабдување, имаме многу залихи за сите видови на бамбус размахване, златен бамбус или слаби темни бамбуси, 48 чевли 120 ~. Исто така, достапни се бесплатни прилагодени врежани марки за брендирање (лого) за одредена количина (Време на доведување + 2 ~ 4 дена само). Добредојдовте на вашето барање, ќе разговараме понатаму и ќе ви покажеме примероци!
 
спецификација
Стандарден сет: висина на куќиштето 13см, размахване со 64 жици и топче за преклопување 15см
Мини сет: висина на куќиштето 11.5см, 48 прстиња размахване и топка за преклопување 13см
 
Употреба:
1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода
2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот.
     За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.
3. Истурете околу 80 мл топла вода (72 ° C / 162 ° F)
4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под матча и топла вода, додека нема грутки и не се формира фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 15X6X6 cm
Единечна бруто тежина: 0.2 кг
Тип на пакет: 1 парче/ запечатена торба, 250 парчиња/ тон. Органски бамбус патување Matcha размахване Преклопувачка лажичка со комплет со поддршка за кутија Прилагодено лого
Пример за слика: пакет-слика
Време на олово: 5


Контактирајте нѐ