0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Трговија на големо со органска сушена сена остава чај за детоксикација

Шифра на предметот: BN9043

Потекло: Хаинан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Трговија на големо со органска сушена сена остава чај за детоксикација

Код на предметот:

BN9043

Потекло:

Хаинан, Кина

Ефикасност:

лаксатив за запек, детоксикација

Предложена доза: 

3 ~ 5 грама по пијалак

Начин на чување:

херметички, ладно и суво место

Брод со пијалак

Чајник, чаша за чај, чаша или шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена крафт / алуминиумска кеса; или прилагодено по потреба

MOQ:

5 кг за заеднички пакет или MOQ зависи од прилагодениот пакет

Услуга:

OEM / ODM се прифаќаат

Пример:

Бесплатни примероци ; 2-5 работни дена со потврди, сметка на купувачи за експресни трошоци

Испорака:

D2D Express (Вклучи или не вклучувај давачки) DHL/UPS/EMS/TNT/FeDex и повеќе, воздух, море; 

Рок на плаќање:

30% депозит, биланс пред испорака или против копија од B /L /квалитетна инспекција

производ Функција

Здраво

100% природни билки без зависност

Предност

Гарантирано автентично потекло; Строг QC контролиран секогаш;

Во согласност со стандардот САД, Европа.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 5кг

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат;

Сена остави чај е ефикасен како лаксатив за запек.


Сена е дијареа раст во Индија, Пакистан, јужните кинески грмушки. Сена поради нивните катарзични својства традиционално се сметаше за "чиста" тревка. Повеќе модерни студии покажаа дека Сена во третманот на запек е многу ефикасна. За медицина може да се користат лисја и мешунки или овошје. 

Контактирајте нѐ