0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Трговија на големо со Lightубовно загревање за чај за чаши со чаша во форма на срце

Шифра на предмет: ZRC7406

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7406
Име на производот: Трговија на големо Држач за загревање чај за свеќи со облик на срце
Дијаметар: 13cm
Висина: 6.5cm
Материјал на плоча: нерѓосувачки челик
Стандарден материјал: стакло
Употреба: држете го чајот топол
Стил: Loveубовно срце


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име: Loveубовно срце за чај затоплување

Точка бр .: ZRC7406

материјал:   3.3 високо боросиликатно стакло

Апликација:
200 ~ 1000ml чајници и чаши за чај, кои се отпорни на топлина

големина:
дијаметар 13cm висина 6.5cm

Пакување:
1 парче / кутија; 40box / ctn или по потреба од клиенти.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример: 
Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат;


Пакување и плаќањеПакување и испорака

Детали за пакување: 1 парче / кутија; 40box / ctn или по потреба на клиентите.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ