0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Wholesale Bulk Ordinary Grade Green Tea

Шифра на предметот: BN8003

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Type:Maofeng Tea
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Grade:Premium, bright grey-green
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8003
Name:Wholesale Bulk Ordinary Grade Green Tea
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Хунан, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Сад за пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


производ вовед

Име на предметот:

Ordinary Grade Green Tea

Код на предметот:

BN8003

Потекло

Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

Spring - early Autumn

Боја:

Grey-green dried tea, olivine tea soup

Tea grade

 tea head, tea slice, few tea stem

Изглед

Tender buds and leaves, in curly, slender and beautiful shape

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


 производ Функција

1  Quality Grade: tea head, tea leaves, few tea stem

2  Main Features: fragrant tea , not expensitve, few shred( < 5% ) , few stem( < 5% )

3   Skill: machine-made

4  Note: This green tea is supplied for low-end demand,every batch of tea might have different color and appearance because the old leaves contains low water content and requires long time stir-frying. The tea will be greyish-green or offwhite with mellow fragrance, please in kind prevail.

5. Brewing Times:    2 infusions or more


Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Traditional method scented jasmine green tea, the green tea balls were purely handmade from tea full of pekoe.

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

 

 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 35X30X30 cm
Единечна бруто тежина: 3.8 кг
Тип на пакет: 250g на алуминиумска / крафт-вреќа затегната во храна. вреќи во картони за извоз
Пример за слика: пакет-слика
Време на олово: 10


Контактирајте не