0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Wholesale Bulk Mee Tea 9380 Shredded Green Tea

Шифра на предметот: BN8001

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 10 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Тип: меј чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум, обичен
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8001
Name:Wholesale Bulk Mee Tea 9380 Shredded Green Tea
Пакување: 2кг по запечатена алуминиумска / крафт вреќа или по потреба
Потекло: Хунан, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Brew vessel:teapot, tea cup or mug, water bottle, tea bags is recommended
производ вовед

Име на предметот:

Mee чај 9380

Код на предметот:

BN8001

Потекло

Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

Пролет - рано лето

Боја:

Сиво-зелен сушен рендан зелен чај

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша / шолја чај, шише со вода, препорачајте кесички со чај

Пакување: 

2кг по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиенти.

MOQ

10 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 10 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Овој рендан зелен чај се бере во текот на пролетта и почетокот на летото, тој е најсвеж и најдобар во текот на целата година.

 

Апликација:
1. Суровина за екстракти: како што се чај полифеноли, амино киселини, чај полисахариди, липиди, алкалоиди, ароматични супстанции, катехини, чај сапонин, витамини, пигменти, ензими.
2. Може да се произведе во кесички со чај: без истекување, со сладок вкус и отпорност на инфузија.
3. Може да се користи како помошно средство за јајцата зачувани во вар во Сонгхуа.   

 Главни карактеристики: уреден изглед, униформа и зелена боја, нежна арома, трајна инфузија, оливин и светла супа
Висок квалитет со сертификати: QS, извештај за тестирање, сертификат за систем за управување со квалитет ISO9001: 2008.

Ние исто така пиеме чај: 41022AAA, 41022AA, 41022A, 9371, 9370, 9366, 9368, 9367, Добредојдовте на вашето барање за притворна дискусија!


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 35X30X30 cm
Единечна бруто тежина: 13.0 кг
Package Type:2kg per food grade air tight aluminium/ kraft bag, very well packed with export cartons
Пример за слика: пакет-слика
Време на олово: 10


Контактирајте нѐ