0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Wholesale Borosilicate Glass Teapot Regimen Kettle Tea And Coffee Sets

Item Code:ZRC7100A

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Brand Name:ZENRC, ZENRC
Model Number:ZRC7100A
Product Name:Wholesale Borosilicate Glass Teapot Regimen Kettle Tea And Coffee Sets
Дијаметар на дното: 11.5 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 1200 ml
Висина: 16cm
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


 Опис на производот

име:

Wholesale Borosilicate Glass Teapot Regimen Kettle Tea And Coffee Sets

Точка НЕ:

ZRC7100A

Тема:

1.Large capacity sharing, two types of strainers available 

2. The water can be added into the kettle through the funnel-shaped lid handle without raising the lid up

3.It can be heated in the open flame, microwave and stovetop safe,  dishwasher safe 

спецификација:

Тенџере и инфузер и материјал за капак: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options: 1200ml / 41oz

Size: height 16cm, bottom diameter 11.5cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 24pcs / ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: 2018 New Borosilicate Glass Regimen Teapot for Steaming Tea Stovetop Safe.1pc/box , 24pcs/ctn. Or per clients' required
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                       Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ