0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Комплет за чинии со бела матча со Chasen, chawan, Scoop, држач за Chasen или Caddy

Шифра на предмет: ZRC7827

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

име:

White Matcha Bowl Set For Matcha Green Tea giftset

Точка НЕ:

ZRC7827

Тема:

1. Овој чајник е идеален прибор за подготовка на мачата на традиционален начин дома, или како што се користи во јапонски церемонии за чај или комплети за подароци. керамички сад: дијаметар 11.5cm висина 7.8cm 

 

2. Фабричко директно снабдување, имаме различна боја за сад, Исто така, бесплатно прилагодено брендирање (лого) за одредена количина се достапни од нас (Време на водење + 2 ~ 4 дена само). Добредојдовте на вашето барање, ќе разговараме понатаму и ќе ви покажеме примероци!

спецификација:

керамички сад: дијаметар 11.5cm висина 7.8cm 

бамбус размахване: 100 пониски

бамбусова топка: должина 18см ширина 0.9см

керамички држач за размахване: висина 8см дијаметар 6.5см

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

процес на церемонија на мача:

 

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете околу 80 мл топла вода (72 ° C / 162 ° F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под матча и топла вода, додека нема грутки и не се формира фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Контактирајте нѐ