0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Западен Хунан Висока планина Слободен пуп Маојајан зелен чај

Шифра на предметот: BN8020

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Вид: Билуочун чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум, лесен оливин сушен чај полн со пиок, супа од лесен оливин чај
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8020
Name:Western Hunan High Mountain Single Bud Maojian Green Tea
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Хунан, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Сад за пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


производ вовед

Име на предметот:

Висока планина Единствена пупка Maojian зелен чај Xiangxi златен чај

Код на предметот:

BN8020

Потекло

Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет пред денот на чистење на гробот

Боја:

лесен оливин сушен чај полн со пиок, лесна супа од чај од оливин

Изглед

јасно видлива единечна пупка, полна со сјајна Пекое, во кадрава, витка и тесна форма, без никакво парче.

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Главни карактеристики:
 
1. изглед: Јасно видлив единечен пупка, полн со сјајна Пекое, во кадрава, витка и тесна форма, без никакво парче.

2. Боја:  лесен оливин сушен чај, лесен оливин и мазна супа од чај

3. Вкус: Меките пупки даваат богат и благ мирис на цвет, со полно тело и сладок вкус. Мирисот трае долго дури и кога се подготвува за 5 инфузии.

4. Пиво време: 5 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална со количината на чај, ве молиме варете го чајот според личен вкус.

5. За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага специјално да се чува во фрижидер на -5 степени.


 Апликација: Овој чај најчесто се доставува за ресторани со висок квалитет и чајџилници, итн. Идеален за секојдневно пиење дома или во канцеларија. 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 21X20X30 cm
Единечна бруто тежина: 3.8 кг
Тип на пакет: 250g на алуминиумска / крафт-вреќа затегната во храна. вреќи во картони за извоз
Пример за слика: пакет-слика
Време на олово: 10


Контактирајте нѐ