0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Various Retro Handmade Natural Bamboo Kungfu Tea Filter

Шифра на предмет: ZRC7407

Потекло: hejеџијанг, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Material:Bamboo, natural bamboo, without any chemical additictives
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7407
Product Name:Various Retro Handmade Natural Bamboo Kungfu Tea Filter
Features:various shapes available
Вештини: чисто рачно изработени
Advantage:Factory direct supplying


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно




производ вовед


име:
Natural Bamboo Tea Filter

Точка бр .: ZRC7407

Тема: This superior delicate Kungfu tea filter is completely handmade from selected naturally bamboo, each one is unique artwork.

Стил и големина: Ве молиме погледнете ги фотографиите

материјал: organic bamboo, cotton mesh

Вештини: целосно рачно изработени

Пакување: 1 pc per bag  , Factory direct stable supplying,  OEM service is supported.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Здраво Made of 100% natural well-selected natural bamboo, without additives
Предност

Factory direct sell, First hand products Competitive prices.

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Factory direct supplying, small MOQ of 10pcs is available
OEM / ODM

Customized package,   OEM / ODM services are available


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Packaging Details: 1pc per bag Factory direct stable supplying, OEM service is supported.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ