0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Различни рачно изработени издржливи бамбусови часови за мачкање за јапонска церемонија

Шифра на предмет: ZRC7097

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: природен бамбус, природен бамбус
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7805-6
Име на производ: Разни рачно изработени издржливи чаеви од бамбус од часен Матча
48 чевли: висина 8см, дијаметар на рачката 1.7см
80 чевли: висина 11.7см, дијаметар на рачката 2.5см
100 чевли: висина 11.5см, дијаметар на рачката 2.5см
Вештини: чисто рачно изработени
Употреба: церемонија за чај
Тип: Други садови

Набавка Способност
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња месечно
Опис на производот

име: Различни рачно изработени бамбусови Matcha Chasen / размахване
 
Точка бр .: ZRC7805-6

Тема:
1. Овој шасен се користи за размахване на прашокот Мача во фина пена и за да го извлече внатрешниот вкус на чај. Рачно е изработено во фини влакна од едно парче природен бел бамбус со рака. Бамбусот е обично дебел 2-2.5см и долг 9-12см, и се прави во размахване со различна количина на штипки.
2. Фабричко директно снабдување, имаме многу залихи за сите видови на бамбус размахване, златен бамбус или слаби темни бамбуси, 48 коси 120 ~. Исто така, достапни се бесплатни прилагодени врежани марки за брендирање (лого) за одредена количина (Време на доведување + 2 ~ 4 дена само). Добредојдовте на вашето барање, ќе разговараме понатаму и ќе ви покажеме примероци!
 
спецификација
48 чевли: висина 8см дијаметар на рачката 1.7см
80 чевли: висина 11.7см дијаметар на рачката 2.5см
100 чевли: висина 11.5см дијаметар на рачката 2.5см
 
Употреба:
1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода
2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот.
     За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.
3. Истурете околу 80 мл топла вода (72 ° C / 162 ° F)
4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под матча и топла вода, додека нема грутки и не се формира фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Детали за пакување: Рачно изработен издржлив бамбус Chasen Matcha размахване за јапонска церемонија 25 парчиња/ кутија, 10 кутии (250 парчиња) по картон
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: количина (парчиња) 1 - 500> 500
                            Est. Време (денови) 7 За преговарање

Контактирајте нѐ