0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Различна боја застаклена керамичка херметичка чашка за складирање

Шифра на предмет: ZRC7822

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: керамика
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7822
Име на производ: Различна боја, застаклена керамичка херметичка чашка за складирање
Карактеристика: Еколошки, порибено
Капацитет: 100ml
Керамички тип: Порцелан
Предности: Фабричко директно снабдување
Боја: Multicolor
Употреба: Прибор за складирање
Вештини: Полурачна изработка со кристална глазура


Опис на производот
 

име:

Различна боја, застаклена керамичка, херметичка чајна кутија за складирање за чајна церемонија

Точка НЕ:

ZRC7822

Тема:

Круговите на кеди се блескави како мајка на бисер.
Капакот е прилагоден, совршен за чување прашок за мача во фрижидер помеѓу употребите, нема да 'рѓосува, само со вистинска големина, обликуван како нацум, доволно убав за чајна церемонија. Погоден за приближно 45-50 g во прав, 20 g чај со опуштени листови, 45 парчиња капсули.

спецификација:

Материјал: Кина за коски, еколошки, без pb

боја: бела, розова, светло сина, светло зелена, жолта 

Големина: дијаметар 6.5cm висина 6.5cm

пакет: безбедносен пакет 120 парчиња/ctn

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 8X8X8 cm
Единечна бруто тежина: 0.4 кг
Тип на пакување: Различна боја застаклена керамика Херметички чај за складирање кеди 120 парчиња/ctn
Време на носење: Количество (парче) 1 - 100 101 - 1000 > 1000
                                     Est. Време(денови) 10 25 За преговарање

Контактирајте нѐ