0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Universal Wind-proof Round Glass Mug Teapot Stand Light Candle Warmer

Шифра на предмет: ZRC7405

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7405
Product Name:Universal Round Glass Mug Tea Pot Stand Light Candle Warmer
Дијаметар: 12.5cm
Висина: 7.5cm
Материјал на плоча: нерѓосувачки челик
Стандарден материјал: стакло
Употреба: држете го чајот топол


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Universal Round Glasss Tea Warmer

Точка бр .: ZRC7405

материјал: 3.3 високо боросиликатно стакло, чинија од нерѓосувачки челик

Апликација:
200 ~ 1000ml чајници и чаши за чај, кои се отпорни на топлина

големина:
дијаметар 12.5cm висина 7.5cm

Пакување:
1 парче / кутија; 80box / ctn или по потреба од клиенти.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример: 
Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат;


Пакување и плаќањеПакување и испорака

Packaging Details:Universal Round Glass Mug Tea Pot Stand Light Candle Warmer 1pc/ box; 80box/ctn , or per customers' required.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ