0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Unique Japanese Tea Ceremony Kettle With Side Wooden Handle Strainer

Шифра на предмет: ZRC7076

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалаци: Сетови за кафе и чај
Материјал: Стакло
Certification: CE / EU, CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7076
Product Name: Unique Japanese Tea Ceremony Kettle With Side Wooden Handle Strainer
Mouth size: D.7cm
Висина: 6 см
Bottom Size: D8cm
Max Width: 18.4cm
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 10oz
Капацитет (ml): 300 ml
Handle Material: Borosilicate glass
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Набавка Способност

Supply Ability: 20000 Piece/Pieces per Week chinese mini gongfu tea pot set with glass strainer

производ вовед

име:
Wooden Handle Glass Kettle

Точка бр .: ZRC7076

Тема:
Top seller with artistic design
Perfect choice for private moments
Superior giftsets

Сад и материјал за цедилка: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Capacity & Size :  Three styles, Please refer two the marked photos below.  Welcome your inquiry!

Пакување: 1pc/box, 48pcs/ctn ;  OEM packages are supported

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; Пакување и испорака

Packaging Details: Unique Japanese Tea Ceremony Kettle With Side Wooden Handle Strainer 1pc/box, 48pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ