0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Единствени рачно изработени додатоци за чај Бамбус чај ​​калај Кади

Код на ставка: ZRC7832-3

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: Природен бамбус, природен бамбус, бамбус
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7832-3, ZRC7832-3
Име на производ: Уникатни рачно изработени додатоци за чај Бамбус калај за чај
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, сосема ново
Вештини: Полу-рачно изработени
Предности: Фабричко директно снабдување
Капацитет: 80-110мл
Боја: Природна
Пакување: Безбедносен пакет


Опис на производот

име:

Единствени рачно изработени додатоци за чај Бамбус чај ​​калај Кади

Точка НЕ:

ZRC7832-3

Тема:

Овој природен кади е идеален прибор за чување чај во прав, апчиња, итн. без хемикалии.

Фабричко директно снабдување. Достапни се OEM / ODM услуги

спецификација:

Материјал: природен бамбус

вештини: полу-рачно изработени

Големина: краток тип: дијаметар 7 см висина 5.5 см висок тип: дијаметар 6.5см висина 8см

пакет: безбедносен пакет 

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 11X10X8 cm
Единечна бруто тежина: 0.3 кг
Тип на пакет: Уникатни рачно изработени додатоци за чај Бамбус калај за чај. 1 парче по кесичка или кутија; 100 парчиња / ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                     Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ