0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Unique Design Type Clear Glass Tea Cups Kungfu Tea Fair Mugs

Шифра на предмет: ZRC7176

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификат: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7176
Product Name:Unique Design Type Clear Glass Tea Cups Kungfu Tea Fair Mugs
Капацитет (oz): 13.67 oz
Дијаметар на устата: 7.6 см
Крајниот дијаметар: 9.6см
материјал: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 400 ml
Висина: 12.8cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


Опис на производот

име:

Unique Design Type Clear Glass Tea Cups Kungfu Tea Fair Mugs

Точка НЕ:

ZRC7176

Тема:

1.This mug is widely used in the hotel, teahouse, restaurant and other places, an essential companion in daily life.

2.The beautiful tea soup can be displayed through the transparent clear mug 

3.Various tail colors available

спецификација:

Материјал: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 400ml

Size:  mouth diameter 7.6cm height 12.8cm bottom diameter 9.6cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 60pcs/ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Healthy       Not as the plastic or normal glass teaware, our borosilicate glass teaware is lead-free, BPA-free and food safe , Conform with USA,Europe Standard.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: 14oz 400ml Heat Resistant Glass Tail Up Gongfu Tea Fair Mug Print Logo 1pc/ box; 60pcs/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                       Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ