0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Top Seller 100ml Colorful Bone China Gourd Shape Airtight Tea Caddy

Шифра на предмет: ZRC7830

Потекло: hejеџијанг, Кина (копно)

Стандард:

MOQ:


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Керамика, коскена Кина
Керамички тип: Коска Кина
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, природен уметнички дизајн
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7830
Product Name:Top Seller 100ml Colorful Bone China Gourd Shape Airtight Tea Caddy
Color:green, pink, yellow
Skills:semi-handmade, with crystalline glaze
Капацитет: 100ml
Употреба: прибор за чување


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Top Seller Colorful Bone China  Gourd Shape Airtight Caddy

Точка бр .:
ZRC7830

Тема:
1.The caddy circles are iridescent like mother-of-pearl. The lid is snug fitting, perfect for keeping matcha powder, loose leaf tea, pills, capsules between uses, won't rust.
2.Pretty enough for a tea ceremony or being used as an ornament.
3.Eco-friendly, pb-free

Вештини: полу-рачно изработена, со кристална глазура

Опции за боја:
green, pink, yellow, white, blue

Capacity & Dimensions:
80ml, suitable for approx. 45~50g powder, 20g loose leaf tea, 45pcs capsules.

материјал:
коска кина

Пакување:
1pc/box,  or per customers' required.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување и плаќањеПакување и испорака

Packaging Details:Top Seller 100ml Colorful Bone China Gourd Shape Airtight Tea Caddy
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ