0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Канцелариска чаша од висок степен 370ml со капак за инфузија Идеална за подарок за славење

Шифра на предмет: ZRC7622

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7622
Име на производ: Канцелариска чаша од врвно одделение 370ml со капак за инфузија Идеален
Материјал за кригла: високо боросиликатно стакло
Капак: Нерѓосувачки челик
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 370 ml
Капацитет (oz): 12.64 oz
Висина: 10.6cm
Ширина: 11.2 см (освен рачката)


производ вовед


име:
Канцелариска чаша со филтер и капак од нерѓосувачки челик

Точка бр .:
ZRC7622

Тема:

Оваа кригла може да се загрее на гас со отворен пламен и зрачен шпорет. Индукцискиот шпорет не е дозволен.
Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба
Тоа е идеален прибор за споделување чај Конгфу

Материјал за кригла и цедилка: боросиликатно стакло

Капацитет: 370ml / 12.6oz

големина:
висина 10.6 см ширина 11.2 см (освен рачката)

Пакување: 1 парче/ кутија; 80box/ctn или по клиент е потребно.

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите
 

Начин на плаќање:  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X14X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.5 кг
Тип на пакет: Канцелариска чаша од највисоко одделение 370ml со капак за инфузија Идеален за подарок за славење
Време на водење: Количина (парче) 1 - 20000> 20000
                             Est. Време (денови) 7 За преговарање

Контактирајте нѐ