0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Superfine Wild Organic Thin Bud Maofeng Green Tea

Шифра на предметот: BN8024

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Тип: Маофенг чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: Здравствен чај, Органски чај, Чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум, Светли оливински сушен чај полн со пиок, супа од лесен оливин чај
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8024
Name:Superfine Wild Organic Thin Bud Maofeng Green Tea
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Хунан, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Сад за пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


производ вовед

Име на предметот:

Супер фин див органски тенок пупка Маофенг зелен чај

Код на предметот:

BN8024

Потекло

Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет пред денот на чистење на гробот

Боја:

светли оливински сушен чај полн со пик, лесен оливин и мазна супа од чај

Изглед

Јасно видлив единечен пупка, полн со сјајна Пекое, во кадрава, витка и тесна форма, без никакво парче.

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција
 

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Диви засадени органски тендер чај, во согласност со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Главни карактеристики:

 
изглед:
  Јасно видлив единечен пупка, полн со сјајна Пекое, во кадрава, витка и тесна форма, без никакво парче.

Боја: лесен оливин сушен чај, лесен оливин и мазна супа од чај

Вкус: The soft buds give out rich and mellow flower scent, with full-bodied palate and sweet aftertaste.The fragrance endures long time even

being brewed for 5 infusions.

Пиво време: 5 infusions or more by glass teapot.The concentration of tea soup is proportional to the amount of tea,please brew the tea

according to personal taste.

За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага специјално да се чува во фрижидер на -5 степени.

Апликација: Ова е органски маофенг собран од дива планина, идеален дневен чај за пиење за строги loversубители на зелен чај, ресторан од прва класа, чајџилница итн.

 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 30X20X21 cm
Единечна бруто тежина: 2.8 кг
Тип на пакет: 250g на алуминиумска / крафт-вреќа затегната во храна. вреќи во картони за извоз
Пример за слика: пакет-слика
Време на олово: 10


Контактирајте нѐ