0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Улонг чај

Супер фин подарок може да се спакува чај Улонг од железо од Буда Анкси

Шифра на предметот: BN8081

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

 

производ вовед

 

Име на предметот:

Superfine Handmade Gift Cannister Packed Anxi Iron Buddha Oolong Tea on Sale

Код на предметот:

BN8081

Потекло

Анкси Фуџијан, Кина

Време на берба (сезона)

Autumn tea (Qiu Cha) from mid September to mid October

Боја:

сјаен изглед, со гранулирана зелена боја, црвени дамки и бел мраз

Изглед

Високо квалитетни обилни нежни лисја, јасно видливи една пупка со две или три полузрели лисја, цврсто плетени топчиња во форма изгледаат како глава на вилинка.  

Складирање

Спречете сонце, најдобро е да биде -0 степени целзиусови и да се затегне воздухот

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / чаша, Гаиван

Пакување: 

100g per airtight cannister or per customers' required.

MOQ

Factory direct supplying, MOQ 1kg  (=  100 * 10 cannister )

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

производ Функција

Здраво

100% природни добро избрани полузрели чаеви лисја обработени на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

Чај од тигуанин  (исто така именувани: Ironелезна божица на милосрдието, Ти Куан Јин, Тит Квун Јум, Ти Кван Јин, елезна Буда, Ironелезна божица Улонг и Чај од железото Бодисатва, Минг Нан Олонг). 

 

Нашиот чај од вратоврска Гуан Јин беше од Анкси во провинцијата Фуџијан, чајот од Тигеанин е еден од 10-те познати кинески чаеви. Толку е популарен во некои земји што е синоним за чај улонг. Има уникатен вкус наречен Guanyin Rhyme (Јин Јун), што може да се опише како извонреден мирис на орхидеи и сладок вкус на нектар.

 

Нашата фабрика нанесува само една пупка со 2 или 3 лисја, кога пупките на врвот на грмушката достигнуваат една третина до половина од големината на зрелиот лист. 

 

 Бербата може да се одвива 4 пати годишно:

    Пролетен чај (Чун Ча или adeејд) од средината на април до средината на мај

    Среден летен чај (Ксиа Ча) од средината на јуни до средината на јули

    Чај доцна лето (Шу Ча) во август

    Есенски чај (Qiu Cha) од средината на септември до средината на октомври

Можеби би сакале да прашате Која сезона дава најдобар чај?

Пролетниот чај е највкусен, но есенскиот е помирисен.

Летниот чај е најнизок квалитет и ефтина цена, Бенуо никогаш не го продава крајот на летото како есенски чај како другите продавачи.

Пролетниот чај е најзастапен и сочинува 45% до 50% од годишното производство. Есенскиот чај е најредок и сочинува 10% до 15% од годишното производство. Тоа влијае на есенскиот чај тајгуанин чини повеќе од пролетниот чај.

* Апликација: This tea is a classic autumn tie guan yin oolong tea, Strong aromatic, 100grams per  ti kuan yin tea gift can, ideal for retailers sell online or shops,  OEM/ ODM is possible.  Also We provide drop-shipping service.  Welcome you inquiry!

Контактирајте нѐ