0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Супер кука во облик на бамбус Matcha Мерната лажица

Шифра на предмет: ZRC7802

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: природен бамбус, чист природен бамбус без хемикалии
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, сосема ново, еднократно
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7802
Име на производ: Мерна лажица од бамбус во форма на кука
Услуга: изгравирано лого, OEM пакети се поддржани
Должина: 18.5cm
Макс. Ширина: 0.95см
Вештини: чисто рачно изработени
Предност: Фабричко директно стабилно снабдување

Набавка Способност
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно
производ вовед

име: Класична слаба бамбус Matcha Scoop

Точка бр .: ZRC7802

Тема: Оваа лажичка мача е идеална за јапонска церемонија за чај, направена е специјално за да се измери точната количина на чај во прав, 1 лажичка = 1гр.

материјал:
бамбус (сосема нов, еднократно, еколошки, без Pb)

Вештини: целосно рачно изработени

големина: должина 18.5cm максимална ширина 0.95cm

Пакување:  1pc/opp торба индивидуално спакувана, OEM пакетот се поддржани.

Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1 парче/запечатена торба, индивидуално пакување
                            ИЛИ ПРИФАТЕН ПАКЕТ ОЕМ/ОДМ
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ