0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Супер познат чај од чаша Боросиликатен чај за цветање чај

Шифра на предмет: ZRC7001

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7001
Име на производ: Teaware Тркалезен Боросиликатен стаклен чајник со чај инфузер
Големина на устата: D.13cm
Висина: 8 см
Долна големина: Д6см
Максимална ширина: 18.4 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 14 oz
Капацитет (ml): 400 ml
Материјал за рачка: Боросиликатно стакло
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно рефус уникатен единствен цвет од стакло чај инфузер од нерѓосувачки челик

производ вовед


име:
Тркалезна чаша чај за тенџере

Точка бр .:
ZRC7004

Тема:

Топ продавач со класичен дизајн
Совршен избор за приватни моменти
Супериорни подароци
изработено од 3.3 високо боросиликатно стакло, ултра јасно

Сад и материјал за цедилка:
боросиликатно стакло или нерѓосувачки челик

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Опции за капацитет:
   400ml, 600ml, 800ml, 1000ml, 1200ml

големина: Погледнете ги фотографиите подолу и поздравете го вашето барање.

Пакување: 1pc/кутија, 64pcs/ctn; Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 

Пакување и испорака

Детали за пакување: Најпродаван Teaware Тркалезен Боросиликатен стаклен чајник со инфузер за чај за цветање чај 1pc/кутија, 64pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: количина (парчиња) 1 - 100> 100
                             Est. Време (денови) 7 За преговарање

Контактирајте нѐ