0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Улонг чај

Супер славен чај со чај од уолонг Дахонгпао Голем црвен чај од наметка за пакет подароци за приватна етикета

Шифра на предметот: BN8087

Потекло: Тајван, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед


Име на предметот:

Famous Oolong Tea Fragrance Dahongpao Big Red Robe Tea

Код на предметот:

BN8087

Потекло

Taiwan China

Време на берба (сезона)

пролет

Боја:

светло црвено-црна боја

Изглед

големи лабави лисја од чај во кадрава

Складирање

Спречете сонце, најдобро е да биде -0 степени целзиусови и да се затегне воздухот

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / чаша, Гаиван

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Можни се конзерви, калај, кутија за подароци и сите пакети OEM / ODM

производ Функција

Здраво

100% природни добро избрани полузрели чаеви лисја обработени на традиционален начин, без адитиви

Предност

Conform with USA,Europe Standard.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

Да Хонг Пао припаѓа на семејството Улонг (исто така наречено „Вулонг ча“ на кинески). Тој е еден од првите десет кинески чаеви и некогаш беше прикажан како „кралски чај“ како резултат на ниското производство и богатиот вкус. Расте на карпестите планини Ву Ји, затоа, исто така, припаѓа на посебна група чаеви наречена Ву Ји рок чај (исто така наречен како Ву Ји карпа чај).
Нејзината подготовка е во светло -црвеникаво -кафеава боја. Термините што се користат за да се опише неговата корист вклучуваат миризливи, печени, оревливи и нежно слатки, проследени со бавен вкус. Убава чаша Да Хонг Пао е чисто уживање.

 

Our " Superfine Famous Oolong Tea Fragrance Dahongpao Big Red Robe Tea  " is a traditional middle charcoal heat baked Dahongpao tea, it is premium grade, it's one of the most popular cliff oolong tea.    It's ideal for medium - high consumer market and cliff tea lovers.

Нашата фабрика нанесува само една пупка со 2 или 3 лисја, кога пупките на врвот на грмушката достигнуваат една третина до половина од големината на зрелиот лист. 

 

* Апликација: Овој чај се испорачува за ресторани со средна класа и чајџилници, или ги забавува гостите дома

Контактирајте нѐ