0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Super Delicate Handmade Bamboo Matcha Green Tea Whisk Spoon

Шифра на предмет: ZRC7820

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: бамбус, природен бамбус, лажица за бамбусови споеви
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, складиран, сосема нов за повеќекратна употреба
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7820
Product Name:Super Delicate Handmade Bamboo Matcha Green Tea Whisk Spoon
Должина: 23cm
Skills:Completely handmade
Предност: Фабричко директно снабдување
Размахване стил: Органски бамбус рачно изработен


Опис на производот

име:

Super Delicate Handmade Bamboo Matcha Green Tea Whisk Spoon

Точка НЕ:

ZRC7820

Тема:

Оваа лажичка за мача е идеална алатка за чај во прав, лекови во прав и храна во прав.

 

Фабричко директно снабдување, Чисто рачно резбање и полирање.

спецификација:

 Материјал: бамбус (сосема нов, еднократно, еколошки, без ПБ)

Големина: целосно рачно изработени

Пакување: 1 парче /торба

Забелешка: Оваа супер деликатна лажица мача е целосно рачно изработена од избрани природни бамбусови споеви, сите НЕ се баш исти.

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)


Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 22X22X12 cm
Единечна бруто тежина: 0.1 кг
Package Type:Super Delicate Handmade Bamboo Matcha Green Tea Whisk Spoon 1pc/ opp bag
Lead Time :           Quantity(Piece)     1 - 100     101 - 400     >400
                              Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ