0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Super Charming Ceramic Japanese Style Tea Set With OEM

Шифра на предмет: ZRC7824

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Drinkware Type:Coffee & Tea Sets, Drinkware Type
Material:Porcelain, Ceramic, porcelain enameled
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7824
Product Name: Super Charming Ceramic Japanese Style Tea Set With OEM
Usage:Whisk holder
Предности: Фабричко директно снабдување
Боја: повеќебоен


Опис на производот

име:

Super Charming Ceramic Japanese Style Tea Set With OEM

Точка НЕ:

ZRC7816

Тема:

The holder can aslo be reshaper for used whisk by rotating the whisk.The brand new whisk cannot be filled into the holder. 

Factory direct supplying. The whisk inside prongs stay compact with the holder support ,and be kept away from being moldy .

спецификација:

Material: porcelain

Капацитет: 550ml 

Size: height 7.2cm top width 2.8cm bottom stand width 4.5cm

package: 1 x holder per box

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање


 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 8X8X8 cm
Единечна бруто тежина: 0.1 кг
Package Type: Super Charming Ceramic Japanese Style Tea Set With OEM 1 x holder per box
Lead Time : Quantity(Piece)     1 - 100     101 - 400     >400
                    Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ