0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Стилски јапонски церемонијален сад за мешање сад Сакура божур и повеќе

Шифра на предмет: ZRC7855

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Керамика, керамика
Керамички тип: Грнчарство
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, природен уметнички дизајн
Место на потекло: Фуџијан, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7855
Име на производ: Стилски јапонски церемонијален сад за мешање чинија Сакура божур и повеќе
Дијаметар на устата: 11 см
Висина: 7.3cm
Капацитет (oz): 15.4 oz
Капацитет (ml): 450 ml
Вештини: чисто рачно изработени
Употреба: чај мача, супа, салата, сок
Тежина на садот: 460g +/- 15g

Набавка Способност
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно
производ вовед

Точка Н.аме:

Церемонијален сад за керамика Чај

Код на предметот:

 ZRC7855

материјал: 

 керамика, со глазура за трансмутација

Вештини:

целосно рачно изработени

Капацитет: 

450ml / 15.4oz

големина: 

горниот дијаметар 11.3cm, висина 6.9cm

користење 

чај мача, супа, салата, сок, чинија со ориз

Пакување: 

1pc / кутија

Главна карактеристика: 

* Овој елегантен сад за мача е целосно рачно изработен, секој од нив е уникатен.
* Садот може да се спакува сам, или слободно да се состави како подарок.

Пакување:

 1 ЕЕЗ/кутија, 60 ЕЕЗ/цтн
Пример:
  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите
 Начин на плаќање:    30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L
Испорака: 
 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување и плаќање

 

Пакување и испорака

Детали за пакување: Стилски јапонски церемонијален сад за мешање сад Сакура божур и повеќе
                             1 x сад по кутија
                             ИЛИ комплет за подарок по клиентите
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена

Контактирајте нѐ