0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Круг облик Matcha Whisk Stand Whisk Држач Bamboo Whisk Reshaper

Шифра на предмет: ZRC7824

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на прибор за пиење: Сетови за кафе и чај, тип на садови за пиење
Материјал: порцелан, керамика, порцелан емајлиран
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7824
Име на производ: тркалезна форма Matcha Whisk Stand Whisk Држач за матење Bamboo whisk Reshaper
Употреба: Држач за размахване
Клучни зборови: Фабричко директно снабдување
Боја: повеќебоен
Вештини: целосно рачно изработена, со трансмутациона глазура
Тежина на садот: 500g +/- 15g


Опис на производот

име:

Круг облик Matcha Whisk Stand Whisk Држач Bamboo Whisk Reshaper

Точка НЕ:

ZRC7824

Тема:

Држачот може исто така да биде обликувач за искористено матење со вртење на маталката. Сосема новата маталка не може да се наполни во држачот. 

Фабричко директно снабдување. Внатрешните огради за матење остануваат компактни со потпирачот за држач и се чуваат подалеку од мувлосање.

спецификација:

Материјал: порцелан

Капацитет: 550ml 

Големина: висина 7.2cm горната ширина 2.8cm долната штанд ширина 4.5cm

пакет: 1 x држач по кутија

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 8X8X8 cm
Единечна бруто тежина: 0.1 кг
Тип на пакување: Тркалезна форма Matcha Whisk Stand Whisk Држач Bamboo Whisk Reshaper 1 x држач по кутија
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                             Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ