0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Retro Crystal Teapot with Jade Green Handle and Lid

Шифра на предмет: ZRC7092

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7092
Product Name:Retro Crystal Teapot with Jade Green Handle and Lid
Висина: 8.5cm
Дијаметар на дното: 11.5 см
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 15.37 oz
Капацитет (ml): 450 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно


производ вовед


име:
Round Green Handle and Lid Teapot

Точка бр .: ZRC7092

Тема:

Безбедно издржете на брзата промена на температурата на шпоретот, микробрановата печка
Attractive colorful handle and lid present elegant retro feeling

Pot & Strainer & Lid Material: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

големина: bottom diametere 8.5cm, height 11.5cm

Капацитет:
450ml /  15.4oz

Пакување: 1pc/box , 48pcs/ctn.   Or per clients' required

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 

Пакување и испорака

Packaging Details:1pc/box , 48pcs/ctn. Or per clients' required
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте не