0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Retro Colorful Porcelain Tea Canister Ceramic Tea Storage Caddy

Шифра на предмет: ZRC7825

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Drinkware Type:Coffee & Tea Sets, Drinkware Type
Material:Porcelain, Ceramic, porcelain
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7825
Product Name:Retro Colorful Porcelain Tea Canister Ceramic Tea Storage Caddy
Usage:Storage utensil
Предности: Фабричко директно снабдување
Color:Light blu

Опис на производот

име:

Retro Colorful Porcelain Tea Canister Ceramic Tea Storage Caddy

Точка НЕ:

ZRC7825

Тема:

The caddy circles are iridescent like mother-of-pearl. The lid is snug fitting, perfect for keeping matcha powder refrigerated between uses, won't rust, just the right size, pretty enough for a tea ceremony. 

Factory direct supplying. OEM / ODM services are supported. also can be giftset .

спецификација:

Material: ceramic, eco-friendly, pb-free

Capacity: 90ml, approx 50g powder ,20g loose leaf tea 

Size: mouth diameter 4cm height 6cm max diameter 5.8cm

пакет: безбедносен пакет 120pcs/ctn

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 8X8X8 cm
Единечна бруто тежина: 0.1 кг
Package Type:Retro Colorful Porcelain Tea Canister Ceramic Tea Storage Caddy 1pc/box, 160pcs/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                            Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ