0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Стаклен сад за чај со лабав лист во форма на тиква со капак од котел со зелен лист

Шифра на предмет: ZRC7094

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7094
Име на производ: Стаклен сад за чај со лабав лист во форма на тиква со капак од чајник со зелен лист
Дијаметар на устата: 7.5 см
Висина: 11.5cm
Дијаметар на дното: 8 см
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 27.33 oz
Капацитет (ml): 800 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Стаклен сад за чај од тиква со зелен лист

Точка бр .: ZRC7094

Тема:

Отстранливата цедалка ви овозможува да испуштите секаков вид лабави лисја од чај и да го подготвите чајот до саканата јачина. Капакот може да се користи без цедалка.
Излезот е дизајниран за истурање без напор и прецизна контрола, секоја последна капка може да се истури во криглата без да капе.
Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.
Прекрасното вриење и процветањето на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник
Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

Материјал за тенџере и цедилка и капак: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

големина: дијаметар на устата 7.5 cm висина 11.5 cm

Капацитет: 800ml / 27.3 мл

Пакување: 1 парче/кутија, 48 парчиња/ctn. OEM пакетите се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; Пакување и испорака

Детали за пакување: Стаклен сад за чај со лабав лист во форма на тиква со капак за чајник од зелен лист 1 парче/кутија, 48 парчиња/ctn.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ