0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Професионална рачно изработена Matcha Whisk Бамбус 100 бандажи Chasen

Код на ставка:ZRC7805-ZRC7806

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Грнчарство
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7805-ZRC7806
Име на производ: Професионално рачно изработено маша изматете бамбус со 100 окови
Употреба: Церемонија на натпревар
Пакување: Прифатете го приспособено
Тип: Рачно изработени
Вклучена ставка: Chasen
Услуга: OEM / ODM се поддржани
Предност: Фабричко директно снабдување
Размахване стил: Органски бамбус рачно изработен
Боја: виолетова и жолта


Опис на производот

 

име:

Професионално рачно изработено Matcha Whisk Bamboo 100 prong Chasen

Точка НЕ:

ZRC7805/ZRC7806

Тема:

Овој лов се користи за да се измати прашокот од кибрит во фина пена и да се истакне внатрешниот вкус на чајот. Рачно е направен во фини влакна од едно парче природен бел бамбус. Бамбусот е обично дебел 2-2.5 см и долг 9-12 см. и се прави жица за матење со различна количина на огради.

 

Фабрички директно снабдување, имаме многу залихи за сите видови бркачи. Исто така, бесплатно приспособено брендирање (лого) за одредено количество е достапно кај нас (време на испорака + само 2~4 дена). Добредојдовте на вашето барање, ќе разговараме понатаму и ќе ви покажеме примероци!

спецификација:

48 чевли: висина 8см дијаметар на рачката 1.7см
80 чевли: висина 11.7см дијаметар на рачката 2.5см
100 чевли: висина 11.5см дијаметар на рачката 2.5см
 

Пакет: 

1 парче во проѕирна цевка; додека размахване со долга рачка е 1 парче во супер тврда хартиена цевка; 25 парчиња/кутија.250 парчиња/картон

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Јапонски процес на церемонија на натпревари:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање


 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 34X34X14 cm
Единечна бруто тежина: 3.237 кг
Тип на пакување: 25 парчиња/кутија. 250 парчиња / картон
Пример за слика: пакет-слика
Време на носење: Количество (парче) 1 - 100 101 - 1000 > 1000
                       Est. Време(денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ