0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Матча во движење

Омилена Matcha на професионален Бејкер за печење на висока температура

Код на ставка: BNMT880

Потекло: hejеџијанг, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

 Омилена Matcha на професионален Бејкер за печење на висока температура

Код на предметот:

 BNMT880

Состојки

 Чист matcha зелен чај во прав, црница во прав

Ефикасност:

 анти-стареењето, слабеење, детоксикација, убавина

Пример:

 Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на чување:

 Спречете од сонце, -5 степени, затворен

Тема:

 Специјално е за печење, одржува добра смарагдно зелена боја дури и по печење на висока температура

Пакување: 

250гр по алуминиум со кутија, 5кг, 10кг, 15кг, 20кг, 25кг стандарден картон за извоз, или по купувачи.

MOQ:

 Фабричко директно снабдување, мала количина 2кг е достапна по конкурентни цени

Услуга:

Достапни се OEM / ODM услуги

Начин на плаќање:

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 производ Функција

Здраво

 

100% природен чист тенча камен бланширан прав зелен чај

 

Предност

 

Растенијата за чај беа од Јабукита, Јапонија, одгледувани во hejеџијанг, Кина. Нема нуклеарно загадување

Сите наши Matcha се во согласност со САД, Европа Стандард.

 

Benuo 5 степени на Matcha и главна употреба
Главна употреба на 5

редовни

 

500мрежа; 100% втора жетва Чајот остава свежо мелен за квалитетни здрави пијалаци, шејкови, готвење, сладоледи, сапуни за убавина и маски од кал.

 

Премиум

1000мрежа; Прва и втора жетва чај свежо мелен за вашиот дневен зелен чај лате, смути и тресе со живописна зелена боја.

Церемонијална

 

2000мрежа; 100% од првата жетва чај спакуван полн со хранливи материи, сенка засадена повеќе од 15 дена. Врвно церемонијално одделение со богата зелена боја идеално за церемонии за чај или сериозни loversубители на мача.

 

Врвот

 

5000мрежа; Специјално израснат редок врвен степен, сенка засадена над 25 ~ 30 дена, традиционалната камена мелена мача е за сериозните loversубители на мача

 

Органски

 

Специјално одгледувано во база со сертификат за органски и свеж традиционален камен Tencha

 

Контактирајте нѐ