0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Зелен чај за приватна етикета Детокс Билуочун за слабеење

Шифра на предметот: BN8014

Потекло: ianиангсу, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Тип: чај Билуочун
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печено
Пакување: Торба, Пакување за подароци
Специјалност: Здравствен чај, Чај за слабеење
Сертификат: ISO, QS
Одделение: Премиум, оливин сушен чај, лесен оливин и мазна супа од чај
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (kg): 2
Место на потекло: Jiangsu, Кина (континентална)
Име на бренд: Benuo
Број на модел: BN8014
Name: Private Label Detox Biluochun Green Tea for Weight Loss
Пакување: 250 грама по запечатена алуминиумска / крафт вреќа или по потреба
Потекло: ianиангсу, Кина
Ефикасност: против стареење, слабеење, убавина, освежување
Спецификација: Чај од пролетна висока планина Маоџан
Услуга: OEM / ODM се прифаќаат
Сад за подготовка: чајник, чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми/килограми годишно

производ вовед

Име на предметот:

Прв жетва Премиум Донгтинг Билуочун зелен чај

Код на предметот:

BN8014

Потекло

Jiangsu, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет

Боја:

оливин сушен чај, лесен оливин и мазна супа од чај

Изглед

Високо квалитетни обилни нежни лисја, јасно видливи една пупка и два лисја, покриени со сјајна Пекое, во кадрава, витка и тесна форма, без никакво парче.

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Главни карактеристики:
 
1. изглед: Високо квалитетни обилни нежни лисја, јасно видливи една пупка и два лисја, покриени со сјајна Пекое, во кадрава, витка и тесна форма, без никакво парче.

2. Боја: оливин сушен чај, лесен оливин и мазна супа од чај

3. Вкус: Меките пупки даваат богат и сладок мирис на костен, со полно тело и сладок вкус. Мирисот издржува долго време, дури и се подготвува за 5 инфузии.

4. Пиво време: 5 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална со количината на чај, ве молиме варете го чајот според личен вкус.

5. За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага специјално да се чува во фрижидер на -5 степени.

Апликација: Овој чај се испорачува за ресторани со средна класа и чајџилници, или ги забавува гостите дома

 

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 250гр по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиенти
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ