0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Чај од пуер

Премиум Јунан Зрели чаеви Пуерх од лист за слабеење

Шифра на предметот: BN8025

Потекло: Јунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Yunnan Original Loose Leaf Pu'erh Tea

Код на предметот:

BN8025

Потекло

Јунан, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет до рано лето

Боја:

пробивам црвено Браун зрели лабави лисја пуер

Изглед

недопрена кора од портокал полна со тесна кафеава зрела пуер; Супа од црвено-кафеав чај

Складирање

Спречете од сонце, суво, воздушно затегнато, чисто и ослободено од необичен мирис.

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пакетите OEM / ODM се прифаќаат

производ Функција

Здраво

100% природно добро избран пуер чај обработен на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг, 5 ~ 6 грама по парче.

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

Чај од пуер е разновиден ферментиран чај произведен во провинцијата Јунан, Кина. Градот Пуер е именуван по чајот што се произведува во близина. 


Апликација: Овој чај се испорачува за ресторани со средна / висока класа и чајџилници, или забавува гости дома.

Контактирајте нѐ