0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Премиум органски чај со лабав лист Билуохун ​​со богат полифенол

Шифра на предметот: BN8019

Потекло: ianиангсу, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Вид: Билуочун чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: Здравствен чај, Органски чај, Чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум, лесен оливин сушен чај полн со пиок, супа од лесен оливин чај
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 2
Место на потекло: ianиангсу, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8019
Name: Premium Organic Biluochun Loose Leaf Tea with Rich Polyphenol
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: ianиангсу, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Сад за пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно

 производ вовед
 

Име на предметот:

Superfine Organic Single Bud Biluochun Green Tea

Код на предметот:

BN8019

Потекло

Jiangsu, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет 

Боја:

лесен оливин сушен чај полн со пиок, лесна супа од чај од оливин

Изглед

clearly visible one single bud, full of shiny Pekoe, in curly, slender and tight shape, without any shred.

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Главни карактеристики:
 
1. изглед:  clearly visible one single bud, full of shiny Pekoe, in curly, slender and tight shape, without any shred.

2. Боја:  лесен оливин сушен чај со богат пик, лесен оливин и мазна супа од чај

3. Вкус: Меките пупки даваат богат и благ мирис на цвет, со полно тело и многу сладок вкус. Мирисот издржува долго време, дури и се подготвува за 5 инфузии.

4. Пиво време: 5 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална со количината на чај, ве молиме варете го чајот според личен вкус.

5. За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага специјално да се чува во фрижидер на -5 степени.


Апликација:
This tea is mostly supplied for high grade restaurants and tea houses, etc. Ideal for our daily drinking at home, office.


Пакување и испорака

Packaging Details: 250g per sealed aluminium / kraft bag or per customers' required.
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ