0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Премиум сад со Matcha двојно Wallидно стакло за Matcha прав

Шифра на предмет: ZRC7815

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Material:Borosilicate Glass
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7815
Product Name:Premium Big Size Double Wall Glass Matcha Bowl For Matcha Powder
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, bид на Дабл
Тип на вечера: Чаши
Предност: Фабричко директно снабдување
Употреба: Чај Матча, супа, салата, сок
Вештини: Чисто во уста
Капацитет: 540ml
Тежина на садот: 205 гр
Material:High borosilicate glass


Опис на производот

име:

Премиум сад со Matcha двојно Wallидно стакло за Matcha прав

Точка НЕ:

ZRC7815

Тема:

1: Ултра про clearирен сад со двоен ledид, ни дава кул чувство да гледаме пливање со чаша или пијалок!

2: Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двојни ledидови).

3: Не како пластичен или обичен стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, безбеден за храна. Во согласност со САД, Европа стандард.

4: Достапни се различна големина, тома, стил, боја на стаклена уметност.

5:Прилагодениот дизајн и пакетите се прифаќаат.

спецификација:

Материјал: високо боросиликатно стакло 

вештини: рачно разнесени

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Големина: дијаметар 11.8 см висина 8 см.

пакет: безбедносен пакет 60pcs/ctn.

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 11X10X10 cm
Единечна бруто тежина: 0.22 кг
Package Type:Premium Big Size Double Wall Glass Matcha Bowl For Matcha Powder. 1pc/ box, 45pcs/ctn OEM packages are supported
Lead Time :   Quantity(Piece)     1 - 100     101 - 400     >400
                      Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ