0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Popular Black Ceramic Hat Cup for Matcha Green Tea

Шифра на предмет: ZRC7831

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Керамика, керамика
Керамички тип: Грнчарство
Сертификација: CIQ, SGS
Feature:Eco-Friendly, Stocked, Retro Japanese Style
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7831
Product Name:Popular Black Ceramic Hat Cup for Matcha Green Tea
Дијаметар на устата: 7.6 см
Висина: 4.3cm
Капацитет (oz): 2.2 oz
Капацитет (ml): 65 ml
Вештини: чисто рачно изработени
Употреба: чај мача, супа, салата, сок

Набавка Способност
Supply Ability:20000 Piece/Pieces per Week
производ вовед

име: Popular Black Ceramic Cup for Matcha Green Tea

Точка бр .: ZRC7831

Тема: retro Japanese style, perfect for Kungfu Tea

материјал: керамички

Вештини: рачна изработка

Капацитет: 65ml

големина: diameter 7.6cm      height 4.3cm

Пакување: 6 x bowl per set per box


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Packaging Details:6 x bowl per set per box
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ