0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Матча во движење

Pinnacle Canned Japanese Ceremony Matcha Green Tea with Private Branding

Код на ставка: BNMT580-7

Потекло: hejеџијанг, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Canned Pinnacle Japanese Ceremony Matcha Green Tea with Private Branding

Код на предметот:

 BNMT580-7

Состојки:

100% selected tencha, shadow planted for over 25~ 30 days.

Ефикасност:

анти-стареењето, слабеење, детоксикација, убавина

Начин на чување:

Спречете од сонце, -5 степени, затворен

Брод со пијалак

Sifter, scoop, matcha whisk, matcha bowl

Пакување: 

 30g, 40g, 50g, 60g, 90g, 100g....per aluminium bag, kraft bag or tin, 5kg, 10kg, 15kg, 20kg, 25kg standard export carton,  or per customers' required

MOQ

Factory direct stable supply, Small quantity 2kg is avaialble at competitive prices

Услуга:

Matcha-To-Go, OEM / ODM services are available

Пример: 

Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Рок на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Здраво

 

100% природен чист тенча камен бланширан прав зелен чај

 

Предност

 

Растенијата за чај беа од Јабукита, Јапонија, одгледувани во hejеџијанг, Кина. Нема нуклеарно загадување

Сите наши Matcha се во согласност со USA,Europe Стандард.

 

Нашите 5 степени на Matcha и главната употреба
Главна употреба на 5

редовни

 

500мрежа; 100% втора жетва Чајот остава свежо мелен за квалитетни здрави пијалаци, шејкови, готвење, сладоледи, сапуни за убавина и маски од кал.

 

Премиум

1000мрежа; Прва и втора жетва чај свежо мелен за вашиот дневен зелен чај лате, смути и тресе со живописна зелена боја.

Церемонијална

 

200мрежа; 100% од првата жетва чај спакуван полн со хранливи материи, сенка засадена повеќе од 15 дена. Врвно церемонијално одделение со богата зелена боја идеално за церемонии за чај или сериозни loversубители на мача.

 

Врвот

 

5000мрежа; Специјално израснат редок врвен степен, сенка засадена над 25 ~ 30 дена, традиционалната камена мелена мача е за сериозните loversубители на мача

 

Органски

 

Специјално одгледувано во база со сертификат за органски и свеж традиционален камен Tencha

 

 

Контактирајте нѐ