0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

100 парчиња / многу Рачно изработени Чашаку Матча Лажица Кукан Органски Бамбус Чај Лажица

Шифра на предмет: ZRC7802

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: слаб бамбус, златен бамбус
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, сосема ново, еднократно
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7802
Име на производ: 100 парчиња / многу Рачно изработени Лажица Чашаку Матча Лажица Бамбусова чај Лажица
Должина: 18.5cm
Макс. Ширина: 0.95см
Вештини: чисто рачно изработени


производ вовед

име: Класична лажичка Мача

Точка бр .: ZRC7802

Тема: Оваа лажичка мача е идеална за јапонска церемонија за чај, направена е специјално за да се измери точната количина на чај во прав, 1 лажичка = 1гр.

материјал:
Органски природен златен бамбус (сосема нов, еднократно, еколошки, без ПБ)

Вештини: целосно рачно изработени

големина: должина 18.5cm максимална ширина 0.95cm

Пакување:  1 парче / торба за торби, 100 парчиња / многу

Пакување и плаќање


 


Пакување и испорака

Продажни единици: повеќе од
Големина на пакување по серија: 20X15X15 см
Бруто тежина на серија: 0.6 кг
Тип на пакување: 1 парче/торба; 100 парчиња / многу Рачно изработени Чашаку Матча Лажица Кукан Органски Бамбус Чај Лажица
Пример за слика: пакет-слика
Време на олово: 10


Контактирајте нѐ