0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

5.12oz Upscale Clear Multi Colors Glass Kungfu Tea Gaiwan with Saucer

Шифра на предмет: ZRC7643

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, високо боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-слободен, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7643
Product Name:5.12oz Upscale Clear Multi Colors Glass Kungfu Tea Gaiwan with Saucer
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 150 ml
Капацитет (oz): 5.12 oz
Висина: 8.9cm
Горен дијаметар: 9.7 см
Color:gemstone blue, agate red, emerald green


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
3/PC Clear Cup and Saucer

Точка бр .: ZRC7643

материјал: Боросиликатно стакло

Отпорен на температура: -20 150

Капацитет: 150 мл / 5.12 мл

Големина на чаша:
дијаметар 9.7 см висина 8.9 см

Боја: gemstone blue, agate red, emerald green

Пакување:
1set per box; 60box/ctn  ; OEM packages are supported

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Packaging Details: 5.12oz Upscale Clear Multi Colors Glass Kungfu Tea Gaiwan with Saucer 1set/ box; 60box/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ