0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

17.08oz Side Handle Boiling Teapot Thermal Glass Pitcher

Шифра на предмет: ZRC7673

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7673
Product Name:17.08oz Side Handle Boiling Teapot Thermal Glass Pitcher
Висина: 9cm
Дијаметар на дното: 9 см
Горен дијаметар: 10.5 см
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 17.08 oz
Капацитет (ml): 500 ml
Употреба: чај, ладна вода, чај, сок, млеко, споделување кафе


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
  Pear Wood Handle Glass Teapot

Точка бр .:ZRC7673

Тема: This teapot can be heated on the gas open flame and radiant cooker. Induction cooker is not allowed.

материјал: висока боросиликатна чаша

Отпорен на температура:
-30 150

Капацитет: 500ml / 17.08 мл

големина:
ZRC7673( type A )  : mouth diameter 8.5cm, height8cm, bottom diameter 10.5cm

Пакување: 1pc/box,  40pcs/ctn or per customers' required.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details: 17.08oz Side Handle Boiling Teapot Thermal Glass Pitcher Support OEM Private Logo 1pc/box, 40pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ