0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

12oz 350ml Unique Filtering Olecranon Teapot with Removeable Tea Strainer

Шифра на предмет: ZRC7134

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7134
Product Name:Unique Filtering Olecranon Teapot with Removeable Tea Strainer
Висина: 12cm
Дијаметар на дното: 9 см
Дијаметар на устата: 7.5 см
Strainer material:stainless steel
Капацитет (oz): 11.96 oz
Капацитет (ml): 350 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име: Unique Filtering Olecranon Teapot with Colorful Handle

Точка бр .: ZRC7134

Тема:

Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба
Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.
Прекрасното вриење и процветањето на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Материјал за цедилка и капак:
од нерѓосувачки челик

Капацитет: 350ml / 11.96oz

големина:
mouth diameter 7.5cm, height 12cm, bottome diameter 9cm

Пакување: 1pc/кутија, 64pcs/ctn; Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање: 
30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details:12oz 350ml Unique Filtering Olecranon Teapot with Removeable Tea Strainer 1pc/box, 64pcs/ctn ;
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ