0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

8.9oz 260ml Transparent Apple Shaped Glass Fair Mug with Side Handle

Шифра на предмет: ZRC7157

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7157
Product Name:260ml Apple Shaped Fair Mug with Side Handle
Висина: 7cm
Max.Width:15.5cm
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 8.88 oz
Капацитет (ml): 260 ml
Употреба: чај, ладна вода, чај, сок, млеко, споделување кафе


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Side-handle Apple Fair Cup

Точка бр .: ZRC7157

материјал: Heat-resistant Borosilicate Glass

Отпорен на температура:
-30 150

Капацитет: 260ml

големина: max. width 15.5cm, height 7cm

Пакување:
1x cup per box, 48pcs/ctn; OEM packages are supported.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details: 260ml Transparent Apple Shaped Fair Mug with Side Handle 1x mug per box; 48pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ