0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

5oz 150ml Sancai Tea Bowl Glass Kungfu Tea Gaiwan for Tisanes Flower Tea

Шифра на предмет: ZRC7172

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7172
Име на производ: 5oz 150ml Чај за чај Санкаи Чај Кунгфу Чај Гајван за чај Тисан
Висина: 8.5cm
Дијаметар: 11cm
Капацитет (oz): 5.12 oz
Капацитет (ml): 150 ml
Употреба: чаша чај


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Чај за чај Санкаи Кунгфу

Точка бр .: ZRC7172

Тема:
Оваа кристално чиста чаша го поседува квалитетот на украсноста и практичноста.
Работ на капакот е мазен и мек, остро сјаен и уметнички.

материјал:
Боросиликатно стакло

Отпорен на температура:
-20 150

Капацитет: 150 ml / 5.12 мл

големина:
дијаметар 11 см висина 8.5 см

Боја: скапоцен камен сино, агат црвено

Пакување:
1pc/ кутија, 80pcs/ ctn; Пакетите OEM се поддржани

Пример: 
Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; Пакување и испорака

Детали за пакување: 5oz 150ml Чај од чај од Санкаи Чај Кунгфу Чај Гајван за цвет чај Тисан 1pc/кутија; 80 парчиња/цтн
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ