0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

10oz 300ml S Handle Heat Resistant Borosilicate Glass Coffee Mug with OEM Logo

Шифра на предмет: ZRC7604

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, високо боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7604
Product Name:10oz 300ml S Handle Heat Resistant Borosilicate Glass Coffee Mug
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 300 ml
Капацитет (oz): 10.25 oz
Висина: 11.8cm
Горен дијаметар: 8.5 см


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед

име:
S-handle Glass Coffee Cup

Точка бр .: ZRC7604

Тема:
Smart and clean design for teas, coffee, soft drinks, etc
Double walled mug , makes the mug specially heat insulation
Еколошки, без пб

материјал: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

Капацитет: 300ml / 10oz

големина: top diameter 8.5cm height 11.8cm

Пакување:
1x cup per box; 80box/ctn

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција
 

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1 парче/ кутија; 80box/ctn или по клиент е потребно.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ