0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

12oz 350ml Novelty Double Wall Glass Inverted Beer Cup for Bar

Шифра на предмет: ZRC7632

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, високо боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-слободен, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7632
Product Name:12oz 350ml Novelty Double Wall Glass Inverted Beer Cup for Bar
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 350 ml
Капацитет (oz): 11.96 oz
Висина: 17.6cm
Горен дијаметар: 8.3 см
Дијаметар на дното: 6 см


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Inverted Double Wall Glass Beer Cup

Точка бр .:
ZRC7632

Тема:

Smart and clean desigh for beer, wine, soft drinks, etc
Еколошки, без пб

материјал:
боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

Капацитет:
350ml    / 12 oz    / 12 oz

големина:
дијаметар на устата 8.3cm, висина 17.6cm, дијаметар на дното 6cm

Пакување: 1pc/box, 64pcs/ctn    or per customers' required

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

Предност Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прифатен дизајн, приватно брендирање и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќањеПакување и испорака

Packaging Details: 12oz 350ml Novelty Double Wall Glass Inverted Beer Cup for Bar
                              1 парче/ кутија; 64box/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ